Jak změřit velikost prstýnku

JAK ZMĚŘIT VELIKOST PRSTÝNKU?

Pokud si chcete objednat Miyuki nebo korálkový prstýnek a nevíte, jakou máte velikost nebo nevíte, jak ji zjistit, tento článek vám pomůže :)

Nejlepší je samozřejmě velikost znát podle prstýnku, který už nosíte (stříbrný/zlatý..). Pokud velikost neznáte, můžete si nechat velikost změřit ve zlatnictví pomocí speciálních měřicích kroužků. Ty s sebou mimochodem vozím na markety, tak si tam můžete se mnou velikost zjistit a prsty přeměřit :)

Jak zjistit velikost prstýnku doma? NEJIDEÁLNĚJŠÍ, nejjednodušší a nejpřesnější zjištění velikosti prstenu je pomocí proužku papíru.

Ustřihněte si proužek papíru a omotejte si ho natěsno kolem kloubu prstu, kde prstýnek budete nosit. Propiskou nebo tužkou udělejte značku, kde se papír potká a označíte tak obvod prstu.

Proužek papíru potom položte na stůl a změřte délku v milimetrech - to je vlastně číslo, které hledáme -velikost prstýnku. Na fotkách je to velikost 58.

Obvod prstu můžete také změřit pomocí krejčovského metru, ale hůř se s nim manipuluje než s papírem a může vám utéct nějaký milimetr…

 

Potom už jen stačí si prstýnek objednat a já ho pro vás ušiju přesně na míru :)

 

Každopádně prstýnek plus minus o dvě velikosti vždycky na prst sedí, tak se s tím extra nestresujte ;)


*kdyby vůbec neseděl, zdarma vám ho vždycky upravím! 

Kdybyste měli jakýkoliv dotaz ohledně velikosti, stačí mi napsat a ráda poradím. 

Budu se těšit na vaše objednávky!

S láskou, Juanita ❤️